Premium Partner

Scoring

This page shows the results of the various categories / age groups that are offered at this event.

Event name WRO International Final 2023 (Practice Rounds)
Event date 07.11.2023 -07.11.2023
Views of this page 338541
Copy link to this scoring


RoboMission

The tables below show the results for one age group. You can see more details of the particular run by clicking on the points. The following ranking criteria has been used to create the ranking for this event.

Ranking Criteria

  • Points of 1. best run
  • Time of 1. best run
  • After that, teams are ranked the same place.

Elementary

Team Day 1
1. Puerto Rico Academia Menonita --------
1. Turkey ALBATROS --------
1. Singapore ALTAS --------
1. Hungary BB banda --------
1. South Korea Best Robot --------
1. Philippines Betty Go Belmonte Elementary School --------
1. Japan Blue Banana tennis --------
1. Serbia Cacti --------
1. Panama Camrobot --------
1. Malaysia Champions KC1 --------
1. Croatia CHAOS Josipovac 2 --------
1. United States of America Chaotics --------
1. Japan Chicken nugget --------
1. South Korea Coding Slave --------
1. Puerto Rico Colegio Limari --------
1. China Courage --------
1. Bosnia and Herzegovina Elementary Eliminators 072 --------
1. Saudi Arabia ELMOBDEON - KSA --------
1. Puerto Rico Esc. Ecológica José De Diego --------
1. Chinese Taipei FAME --------
1. Nicaragua Finntechs --------
1. South Korea Future Dream --------
1. El Salvador Game Changer Techno Tribe --------
1. Georgia GANDAGANA --------
1. Malaysia GO! go! PC2 --------
1. Azerbaijan HAF Sumgayit --------
1. South Africa Hi Tech Pandas --------
1. Vietnam HKN- B1-01 --------
1. Vietnam HONG BANG 5 --------
1. Philippines Ibo Elementary School --------
1. Argentina IITA SL NUMBER TWO --------
1. Argentina IITA SL RFB --------
1. Switzerland JuRoBo11 --------
1. Germany KFG-Spike-Robotics --------
1. Japan KH --------
1. Slovenia Killers --------
1. Spain LEGOSCA --------
1. Venezuela Los Inventores --------
1. Panama Los Kanas --------
1. Colombia Majuy Botcitos --------
1. Canada McDonalds Ice Cream Machine --------
1. United States of America Mission Possible --------
1. Costa Rica MMK Muni Cartago --------
1. Chinese Taipei Never Give Up --------
1. South Africa Next Gen --------
1. Kazakhstan Ngs --------
1. Mexico Olive Garden --------
1. Macau PCMS --------
1. Iran Persian Robot --------
1. Palestine PURPOSE --------
1. Saudi Arabia QPS Challenge - KSA --------
1. Ukraine Radobot --------
1. Jamaica Reach Bolts --------
1. Thailand Red Force --------
1. Singapore Rescue --------
1. India RFL MarineBot --------
1. Panama RNM Robotics --------
1. Switzerland robo-sapiens --------
1. Italy ROBOKRAKEN --------
1. Kazakhstan Robolab --------
1. Spain ROBOT BROTHERS --------
1. Slovakia Robotgirls --------
1. United States of America Robotic Panthers --------
1. Tunisia Robotica's king Tunisia --------
1. Romania RObotMANIA --------
1. Kenya Samaj Hackers --------
1. Ghana SANITY --------
1. Chinese Taipei Sarsaparilla --------
1. Germany SimpleBots Elementary --------
1. Malaysia SKBU2 --------
1. Germany Smart Frogs --------
1. Poland Space Beavers One --------
1. Lebanon STEAM X --------
1. Cyprus STEM Girls Cyprus --------
1. China TDL --------
1. Greece Teamwork Happiness --------
1. Pakistan TechBot --------
1. Mexico Technobrain --------
1. Thailand Technolobrick --------
1. India Techtory --------
1. Costa Rica The Three Musketeers --------
1. Vietnam WELLSPRING SG 01 --------


Junior

Team Day 1
1. Morocco 3M --------
1. Japan Amicus YTS --------
1. Panama Asimov Vasic --------
1. Panama Asimov_X_Ray --------
1. Azerbaijan AZE 44 Falcons --------
1. Chinese Taipei Back to back for win --------
1. Switzerland Balda7strich3 --------
1. Singapore Barbatos --------
1. Slovenia BARCA --------
1. Philippines Batangas State University(Batang Spartan) --------
1. Nigeria Build Quest --------
1. Mexico Ciberbots --------
1. Chinese Taipei Curious Robotics --------
1. Singapore CyberSkulls --------
1. Venezuela David y Goliat --------
1. Peru DIARSO --------
1. Japan Double Kalbi Grill Gobble --------
1. Guatemala DragonBots --------
1. South Korea EASY --------
1. El Salvador EDULAB MAITI --------
1. Iran Er-Ta-So --------
1. Puerto Rico Esc. Bilingue Padre Rufo-1 --------
1. Puerto Rico Esc. Bilingue Padre Rufo-2 --------
1. Indonesia Freedom --------
1. Italy G&G --------
1. Georgia GADGETEENS --------
1. Nigeria Genius Bot --------
1. Saudi Arabia Geniuses - KSA --------
1. Armenia GitTun --------
1. Cyprus GYMNASIO ARADIPPOU 2023 --------
1. Czechia HobbyRobot --------
1. South Korea HONEST --------
1. Vietnam HONG BANG 4 --------
1. Spain HUBLIAN --------
1. Philippines JAPeR Memorial High School-Junior High --------
1. United States of America JAW --------
1. Mexico Jos --------
1. Turkey JUNIOR ALTAŞ --------
1. Tunisia Junior Robotics Lab Tunisia --------
1. Croatia Just Here For Cake --------
1. Germany KFG Junior --------
1. Malaysia KWANGHUA FALCON 01 --------
1. Ukraine kyivrobomagic --------
1. Nigeria Lagos Titans --------
1. United Kingdom Light Bulb Eater --------
1. Thailand Ma-Tham-Mai --------
1. Macau MACAU YWC --------
1. Kenya Merishaw JSS Lego Pals --------
1. Kazakhstan Milestone --------
1. Canada Miracle Monkeys --------
1. Romania Nerdvana Taurus --------
1. Nicaragua NicaRobotica Prime Robots --------
1. Palestine Over Power - YATTA --------
1. Austria Plasma-Bots --------
1. Ukraine PolitUA --------
1. Saudi Arabia PRO ROBOT - KSA --------
1. Switzerland Robo Matik - New Generation --------
1. India RoboKings --------
1. Serbia RoboRiders --------
1. Panama Robot Cam --------
1. Bolivia RoboTec --------
1. Mexico RoboTecnia Chilaquiles --------
1. Mexico RoboTecnia Churros --------
1. Kazakhstan ROBOTEK Cyrex --------
1. Germany RoKo-Robot --------
1. Slovakia Rubikon --------
1. Greece Save Energy --------
1. Costa Rica SEK 1 --------
1. Costa Rica SEK 2 --------
1. Canada Smart Devils --------
1. Poland Space Beavers 2 --------
1. Bosnia and Herzegovina Stem Academy Junior --------
1. Hungary Storms Junior --------
1. China SZLG Galaxy --------
1. Japan Team K --------
1. Colombia Tech Warriors --------
1. United States of America Techies --------
1. Puerto Rico Techno Inventors-RoboMissionJunior --------
1. South Africa Techno Venom --------
1. Spain THE @'S TEAM --------
1. Peru The Lego'S --------
1. China The NO1 Team of Jinhua Dragon in the 19th Middle School of Xingtai --------
1. Australia Trademark --------
1. Thailand Trust your anthem --------
1. Malaysia Up Up C.H.M --------
1. Vietnam VIET ROBOT B2-01 --------
1. Germany W-A-L | Roboter AG 2 --------
1. Ghana WATERPROOF --------
1. Vietnam WS.AIDs --------
1. Bolivia XLR8U --------
1. Chinese Taipei Yoder Robot --------
1. Hong Kong You and Us --------
1. United States of America Zyzybot --------


Senior

Team Day 1
1. India 2EZ --------
1. El Salvador ABC Robotics Club --------
1. Chinese Taipei AI Robotics --------
1. Saudi Arabia Ajyal Almarefaah International - KSA --------
1. Saudi Arabia Ambitious - KSA --------
1. Ghana APEX --------
1. Panama Aqua Thomix --------
1. United States of America Archimedean Gama --------
1. Austria B&R Eisbärlis --------
1. Montenegro Beta --------
1. Poland Bonzo Team --------
1. Germany BotBrothers --------
1. Pakistan Byte Brigade --------
1. Turkey ÇAKATECH --------
1. Macau CDSJ5-S01 --------
1. Thailand Chao Sai Bai Yen --------
1. Thailand CKK-ALLLAKA --------
1. Thailand CKK-Beelzebub --------
1. Singapore Clutch --------
1. Nigeria Design Jockey --------
1. Canada Double-X --------
1. Azerbaijan Dynamite Baku --------
1. Costa Rica Edubots --------
1. Slovenia EKIPA X --------
1. Argentina EPET 38 --------
1. Brazil Equipe Esgualepado - Robótica Sinodal --------
1. Puerto Rico Esc. Abelardo Martínez Otero --------
1. Puerto Rico Esc. Gabriel Mistral --------
1. Puerto Rico Esc. Padre Aníbal Reyes Belén --------
1. Switzerland Flawil Beavers --------
1. Italy Gli Sbucciafili --------
1. United States of America GMR (Great Minds Robotics) --------
1. Syria H2A --------
1. Honduras HONDURAS OPTIMUS PRIME --------
1. Bolivia Hydra --------
1. Spain INSANOS --------
1. Bosnia and Herzegovina Jack Sparrow 072 --------
1. Germany Jakorobo&Co --------
1. South Africa JAT SA --------
1. Costa Rica JD2 --------
1. Greece JoFre --------
1. Oman Laddoo --------
1. Nigeria Lagos Amazons --------
1. Nigeria Lagos Legends --------
1. Chinese Taipei Lego Lau Xiao --------
1. Mexico Los Molcajeteros --------
1. Panama Los Rompecircuitos --------
1. South Africa MacGyver --------
1. Philippines Marie Ernestine School --------
1. Japan meiden first tpy --------
1. Mexico MEKLAB-ROBOTICS --------
1. Brazil MIB_Robotcsteam --------
1. Serbia Mindstrongs --------
1. Romania Nerdvana Mensa --------
1. Palestine New Horizon - TULKAREM --------
1. Nicaragua NicaRobotica Midnigth Sons --------
1. South Korea Ottogi --------
1. Croatia PrimeRD --------
1. Indonesia Prometheus --------
1. Saudi Arabia QPS - KSA --------
1. Kazakhstan QYZYLORDA Rage --------
1. Iran Revolutionist --------
1. Switzerland Robolution --------
1. Venezuela Robot Guys --------
1. Mexico RoboTecnia Team Umizoomi --------
1. Kazakhstan ROBOTEK Fusion --------
1. Germany Robotic Boys --------
1. Colombia ROBOTYC SYSTEMS --------
1. Slovakia Roboys --------
1. Mexico Rocket --------
1. Kenya Samaj Robo Warriors --------
1. Nicaragua Secret Code --------
1. Lebanon SJS Robotronics --------
1. Cyprus STEM Boys Cyprus --------
1. Hungary Storms Senior --------
1. Netherlands Team Cheesebot --------
1. Georgia TEAM GAGUA --------
1. Panama Tekbot Senior --------
1. Japan Tezukayama Å --------
1. Peru The Piece --------
1. Mexico Threats 50 --------
1. United States of America Ultrasonicists --------
1. Malaysia UP UP C.H.M. 01 --------
1. Malaysia UP UP C.H.M. 02 --------
1. Vietnam VIET ROBOT B3-02 --------
1. Hong Kong We and Us --------
1. Vietnam WE ARE FROM VIETNAM --------
1. Vietnam WS_DTMKK --------
1. Bolivia XLR8 --------
1. Japan YTHS 2BY --------



RoboSports

Currently, no results are published. Please wait until first game scores will be published.

Future Engineers

Team Eröffnungsrennen Hindernisrennen Dokumentation
1. India 404 ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Pakistan AC Team X ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Spain ACME ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Portugal AGSG ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Lebanon APROMON ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Syria Autonomous Buggies ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Azerbaijan AZE 86.6 ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Philippines Batangas State University ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Panama Bennets Brigade ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Saudi Arabia BLACK FINGERS - KSA ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Panama Brilliant Minds ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Canada Dominus ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Puerto Rico Esc. Manuel Méndez Liciaga ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Puerto Rico Esc. Voc. Tomás C. Ongay ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Greece Evripos Robotics ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. United States of America FEV ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Hong Kong Hero Pong ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Malaysia I-Robonator ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Palestine KANAAN - QABATIYA ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Tajikistan Liga Robotov Tajikistan ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Palestine MARS - BETHLEHEM ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Iran Mars Rover ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Dominican Republic MECABOT ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Bangladesh mechaScratch_404 ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Japan National Institute of Technology, Ishikawa College ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Romania Nerdvana Nemesis ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Germany Pfort GT ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Kazakhstan Qyzylorda ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Venezuela Red Machine ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Kazakhstan ROBOTEK Prime ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Saudi Arabia SAUDI FALCONS - KSA ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Chinese Taipei Shinan Fire On All Cylinders ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Germany Smart Riders ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. United States of America SPARK ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Philippines St. John's Wort Montessori School ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Thailand Sunflower ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Panama The Groot ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Italy VOLTERRA ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Argentina Yarará Team ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Thailand Zenith ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
Gold Partner
Silver Partner