Premium Partner

Scoring

This page shows the results of the various categories / age groups that are offered at this event.

Event name WRO International Final 2022 (Practice Rounds)
Event date 17.11.2022 -17.11.2022
Views of this page 2807
Copy link to this scoring


RoboMission

The tables below show the results for one age group. You can see more details of the particular run by clicking on the points. The following ranking criteria has been used to create the ranking for this event.

Ranking Criteria

  • Points of 1. best run
  • Time of 1. best run
  • After that, teams are ranked the same place.

Elementary

Team Day 1
1. Indonesia Al-JAZARI ROBOKIDZ --------
1. Austria Aqua-Bots --------
1. Hungary AREA5 --------
1. Azerbaijan AzeRobot Neo --------
1. Philippines Betty-Go Belmonte Elementary School --------
1. Singapore C4RL-OLDFOLKS --------
1. Turkey Çakabots --------
1. Panama CamRobot --------
1. Canada Chippy Supremacy --------
1. Mexico Curiosity Team --------
1. Chinese Taipei Curious Robot --------
1. Greece Don't Litter --------
1. Colombia EDUTOY --------
1. Switzerland Elias^2 --------
1. Pakistan Flaming Mind Hackers --------
1. Japan FUKUTAKA --------
1. Singapore Galaxy Raiders --------
1. Ghana GAME MASTERS --------
1. India GameBoyz --------
1. Cyprus Garden RoboLand --------
1. Armenia GitTun --------
1. Panama Green Patrol --------
1. Slovenia GUSTEKI 1 --------
1. El Salvador Highlands --------
1. Hong Kong HK-KCOBAPS2 --------
1. Vietnam Huỳnh Khương Ninh- 01 --------
1. Italy ILAB --------
1. Serbia InfoRobi --------
1. Tajikistan Irbis --------
1. South Africa J-LiMe --------
1. USA Johnny5-Oof --------
1. Korea KPC --------
1. Bosnia and Herzegovina KSCRobotikaElementary --------
1. Spain LAS ÁGUILAS --------
1. Palestine LEGENED --------
1. Netherlands Level Up --------
1. Lebanon Little Inventors --------
1. Germany M.C. Robot --------
1. Thailand MAN_VS_BEE --------
1. Egypt Mawaheb Greenbot --------
1. Japan meinen --------
1. Kazakhstan NeoSpike --------
1. Algeria New Generation team --------
1. Denmark Odin --------
1. Oman OmanTech --------
1. Iran Persian Robot --------
1. Thailand Returns --------
1. Croatia RK Osijek 1 --------
1. United Kingdom Robo Lords --------
1. Switzerland Robo Matik Cobra --------
1. Ukraine Roboclub Vugledar & MetalMind --------
1. Uzbekistan ROBOKIDZ1 --------
1. Georgia Robolabi --------
1. Spain ROBOT BROTHERS --------
1. Mexico RoboTecnia Sullivan Campions --------
1. USA Robotic Panthers --------
1. Tunisia Robotica --------
1. Romania RObotMANIA Junior --------
1. Saudi Arabia SAUDI MAKER JR - KSA --------
1. Morocco Smart builders --------
1. Polan Space Beavers One --------
1. Vietnam STEM PLUS LIONS --------
1. UAE STORM TROOPERS --------
1. Germany Strg+R(obotics) --------
1. Chinese Taipei Taiwan Bubble Tea --------
1. Malaysia TC TEAM 1 --------
1. Japan team HMK new3 --------
1. Australia Team Li --------
1. South Africa Technoblade --------
1. Puerto Rico Technoinventors Elementary --------
1. Kenya TechWise Kidz --------
1. Germany teclab Wilder Robo --------
1. Vietnam Teky Q7 03 --------
1. Chinese Taipei Teletubbies --------
1. Costa Rica The 3 musketeers --------
1. Thailand TKA --------
1. Slovakia Vechas --------
1. Montenegro Viridis --------
1. Korea WATER PUNCH --------
1. Korea WEMBRO --------
1. Canada Wood Chucks --------
1. USA Zyzybot --------


Junior

Team Day 1
1. South Africa 404 Page not Found --------
1. Thailand Absolute-Amen --------
1. Germany Albert-Schweitzer-Gymnasium 2 --------
1. Spain ALMIAN --------
1. Kazakhstan AMV --------
1. United Kingdom Andaman --------
1. Japan Au --------
1. Switzerland AVALOQ --------
1. Iran Avengers --------
1. Singapore BB-8 --------
1. Croatia BO2 --------
1. Malaysia BUGSES 03 --------
1. Bolivia CAFF-Cochabamba --------
1. USA California Eyas --------
1. Panama CID --------
1. Serbia Coder Club --------
1. Turkey Come On --------
1. Ghana COMMAND-X --------
1. Spain COMPIS MOLONGUIS --------
1. Chinese Taipei Curious Robotics --------
1. Kazakhstan Cyrex --------
1. Italy DIAMONDS TN3 --------
1. Costa Rica Double Trouble --------
1. Austria Eisbärlis --------
1. Azerbaijan Flamers --------
1. Germany Frente --------
1. Nigeria Frolicbots -Team Nigeria 1 --------
1. Saudi Arabia Geniuses - KSA --------
1. Georgia GeoLegoRobotics --------
1. India Greenbots --------
1. Cyprus GYMNASIO ARADIPPOU 2022 --------
1. Germany HHG DuckBots --------
1. Palestine HI EFFORT --------
1. Hong Kong HK-We and Us --------
1. Vietnam Hồng Bàng --------
1. Vietnam Huỳnh Khương Ninh- 04 --------
1. Netherlands It's play TiMe --------
1. Greece JoFre --------
1. Tunisia JRL Tunisia --------
1. Montenegro Jugoslavija3 --------
1. Oman Laddoo --------
1. Egypt Leaders --------
1. Palestine LIONS-PAL --------
1. Japan MA・I・ZA・KU・RA --------
1. Korea MAGIC --------
1. Canada Maple Robot --------
1. Philippines Marie Ernestine School --------
1. Iran Molted Gear --------
1. Tajikistan Nano --------
1. Romania NERDVANA CENTAURUS --------
1. Japan NK Cells --------
1. Algeria Nour Team --------
1. South Africa Occams Razor --------
1. Chinese Taipei OFDL WRX Taiwan --------
1. Ukraine Op[ti]mum & Roboclub Vugledar --------
1. UAE RBH --------
1. Colombia RESCATISTAS ADMIRABLES --------
1. Lebanon Roboage --------
1. Switzerland Robofactory Junior Edition --------
1. Indonesia ROBOKIDZ Dream Apex --------
1. Uzbekistan robokidz_3 --------
1. Uzbekistan ROBOKIDZ_4 --------
1. Greece ROBOKS --------
1. Mexico RoboTecnia Danonino --------
1. Mexico Robotecnia Yakult --------
1. Germany Robotic Boys --------
1. Pakistan Robust Era --------
1. Slovakia Rubikon --------
1. Malaysia SAKTI FALCON --------
1. Slovenia ŠILIH 2 --------
1. Bosnia and Herzegovina STEM J2 --------
1. Vietnam Stem Plus TT --------
1. Hungary Storms --------
1. Kenya Team LIFE MVM --------
1. Polan Tech - Max SP2 Tomaszów Lubelski --------
1. Puerto Rico Technoinventors Junior --------
1. Thailand TH-ACEP Junior --------
1. Canada The Nulls --------
1. Thailand Top Pick --------
1. Korea UNKNOWN --------
1. Peru ZANX --------


Senior

Team Day 1
1. El Salvador ABC Robotics Club --------
1. Pakistan Aitchison --------
1. Spain APD --------
1. Costa Rica Arcane --------
1. Japan Argonauts --------
1. Bolivia ATOM --------
1. Bahrain Bahrain - Senior --------
1. Georgia BayMax --------
1. Germany BotBrothers --------
1. Tunisia BTC SENIORS --------
1. Thailand CannabisHerb --------
1. Korea CHARGING --------
1. Malaysia CW_001 --------
1. Canada Double-X Machine --------
1. Croatia DPTK 6 --------
1. Germany EAGirls --------
1. Slovenia EKIPA X --------
1. Montenegro ElektroPG_Tim1 --------
1. Germany Eli-Minator-Gang --------
1. Switzerland Flawil Beavers --------
1. Chinese Taipei Formosa --------
1. Nigeria Frolicbots -Team Nigeria 2 --------
1. Philippines Graceanwhiz Robotics Team --------
1. Hong Kong HK-Jin Gao --------
1. Ghana HOMIE --------
1. India K2A --------
1. Japan Kamakura Now --------
1. Indonesia KEPIK Jogja --------
1. UAE KHORFAKKAN --------
1. Cyprus Laouris 5 --------
1. Mexico Los Elegidos 2.0 --------
1. Hungary Maros RoboTeam --------
1. Egypt Mawaheb Elite --------
1. Tajikistan Milky Way --------
1. Serbia Mindstrongs --------
1. Japan MRC; --------
1. Kenya Ndururumo High --------
1. Romania NERDVANA MENSA --------
1. Austria Oachkatzlschwoaf --------
1. Thailand Pride Of Lion --------
1. Saudi Arabia Programmers Hawks - KSA --------
1. Polan Real Steel --------
1. Kazakhstan Robo Park --------
1. Switzerland Robofactory --------
1. Uzbekistan ROBOKIDZ_2 --------
1. Ukraine Robomaker.com.UA --------
1. Denmark RoboTECH --------
1. Mexico RoboTecnia Kika & The Members --------
1. Slovakia Roboys --------
1. Panama Santo Tomas --------
1. Syria SCS-EcoDynamo --------
1. Kazakhstan SGMZ --------
1. Lebanon SJS-Robotronics --------
1. Peru SKYNET 2.0 --------
1. Palestine SLE-PAL --------
1. Turkey Spark --------
1. Iran Spree --------
1. Italy Tambosi Robotic Team --------
1. UAE TEAM AZZA --------
1. Puerto Rico Technoinventors Senior --------
1. Colombia TECNOACADEMIA TEAM 5 --------
1. Thailand ThaiHerbGood --------
1. Algeria The desert fighters --------
1. USA The Ultrasoniscists --------
1. Singapore tomato --------
1. Malaysia Up Up CHM 01 --------
1. Vietnam Việt Robot 12 --------
1. Vietnam VietRobot|PTNK.LHP.TVO --------
1. Vietnam WE ARE FROM HUST --------
1. Greece Yellow squad --------
1. Bosnia and Herzegovina Zenica Senior --------
1. South Africa Zenith --------



RoboSports

Currently, no results are published. Please wait until first game scores will be published.

Future Engineers

Team Qualifying Matches Final Matches Documentation
1. UAE APOLLO ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Algeria Challengers ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Palestine COSMIC ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Philippines DYCI Primes 3.0 ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Greece Evripos ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Chinese Taipei Firing on all cylinders ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Spain GAMMA VERSION ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Hong Kong HK-Hero Pong ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Malaysia I-ROBONATOR (ITE-Robot Dominator) ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Saudi Arabia IBN ROSHD FALCONS - KSA ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Germany MacRobot ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Kenya Makini School ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Lebanon Manich ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Iran Mars Rover ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Egypt Mawaheb BG ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Japan National Institute of Technology, Ishikawa College ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Romania NERDVANA NEMESIS ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. South Africa Robodog ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Bangladesh Team Lazy-go ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. USA Team Spark ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Kazakhstan Tesla ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Panama The Ghost1 ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Italy VOLTERRA FUTURE ENGINEERS ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
1. Thailand YB-Pheonix ---- ---- ---- ---- ---- 0 (0)
Gold Partners
Silver Partners